Robu îi face raportul realizărilor lui Fritz

Nicolae Robu, fostul primar al municipiului Timișoara face o radiografie a realizărilor primarului Fritz după doi ani de mandat. „Astăzi, dl Fritz își prezintă la mall (ați reținut: la mall, nu la Primărie!) Raportul cu pretinse realizări pe primii doi ani de mandat. Accesul simplilor cetățeni este interzis (frumos, nu?!). Ne imaginăm ce va prezenta!”, a arătat Nicolae Robu. Fostul primar a enumerat realizările celui care l-a învins în campania electorală: „Ei, bine, iată realizările sale adevărate, neînsușite cu nerușinare de la fosta administrație, ca cele cu care se laudă: ținerea aberantă a timișorenilor închiși în casă timp de două săptămâni, în carantină; Atragerea pentru oraș a două amenzi fără precedent în istorie, totalizând 35.5 milioane euroy; Ținerea timișorenilor în frig în locuințe, spitale, maternități, creșe, grădinițe și școli; Introducerea societății COLTERM în insolvență; Dublarea prețului la Gigacalorie; Taxarea nerușinată a parcării, deopotrivă în centru și în cartiere; Dublarea prețului la biletele de transport public; Majorarea nerușinată a taxelor și impozitelor locale, cu lovirea dură a mii de mici afaceri din servicii, incluzând HORECA; Aducerea societății STPT în pragul insolvenței; Declin major al tuturor societăților Primăriei; Mizeria generalizată, deopotrivă în centru și în cartiere; Spații verzi năpădite de buruieni, raiul șobolanilor, șerpilor etc; Parcurile, altădată mândria Timișoarei, aduse în ultimul hal de neîngrijire; Gestionarea haotică, spre chinul timișorenilor, a mulțimii de șantiere, fără excepție moștenite de la Administrația Robu, întârziate, însă, prin incompetență și cinism; Zero proiecte proprii, zero fonduri europene atrase, laude nerușinate cu… munca altora, cu moștenirile. Ratarea, după toate probabilitățile, a proiectului Timișoara Capitală Culturală Europeană, câștigat de Administrația Robu”, a scris Nicolae Robu pe contul său de Facebook.