Județul Caraș-Severin caută parteneri în cadrul Programului Interreg IPA România-Serbia. Romeo Dunca, președintele Consiliului Județean Caraș-Severin, a participat la Forumul pentru identificarea partenerilor transfrontalieri organizat în cadrul Programului Interreg IPA România-Serbia în următoarea perioadă, eveniment organizat de Biroul Regional de Cooperare Transfrontalieră Timișoara. Discuțiile, la care au participat și parteneri din Republica Serbia, au oferit posibilitatea celor prezenți să stabilească posibile parteneriate în vederea implementării unor viitoare proiecte transfrontaliere de care să beneficieze cetățenii din zona de graniță româno-sârbă. Tot în cadrul întâlnirii, au fost discutate și elementele specifice proiectelor dezvoltate de către Consiliul Județean Caraș-Severin.
Acasă Ultimele Știri La Timișoara, Forum pentru Identificarea Partenerilor – Programul Interreg IPA România-Serbia

