Spitalul Județean de Urgență din Reșița a fost dotat cu bani europeni

Spitalul Județean de Urgență din Reșița a achiziționat echipamente medicale în valoare de peste 2.500.000 de euro în cadrul proiectului transfrontalier „România-Serbia Inițiativă comună împotriva cancerului în regiunea transfrontalieră: îmbunătățirea diagnosticării și tratamentul tumorilor maligne”. Contractul de finanțare a fost semnat în 2017. În cadrul proiectului au fost cumpărate echipamente medicale moderne în valoare de 2.500.000 euro pentru secțiile radiologie/ imagistică, chirurgie generală, pneumologie, oncologie, ATI, ORL etc.