Membrii Biroului Permanent Județean al PSD Timiș s-au întrunit într-o ședință de lucru, în cadrul căreia a fost votată în unanimitate propunerea pentru poziția de Prefect al județului Timiș. Propunerea PSD pentru această poziție este Mihai Ritivoiu, președinte al PSD Timișoara.

