Un copac s-a prăbușit peste podul de la 3 insule din Arad

În urmă cu puțin timp, un copac s-a prăbușit peste podul de la 3 insule, fiind tăiat în bucăți de către echipele de intervenție, care degajează zona. Locuitorii de la 3 insule spun că l-au sesizat de nenumărate ori pe primarul Bibi și pe consilierul acestuia, dar nu s-a făcut nimic deși viața celor care au trecut prin zonă putea fi pusă în pericol. Desigur că scuze au fost că cei de la Agenția de Protecția Mediului nu ar fi fost de acord cu tăierea pomului, spun „insularii”. Un lucru este cert: doar o minune a făcut ca la prăbușirea pomului să nu fie nimeni pe pod și să nu existe victime.