La Caransebeș, patronii sunt fericiți: Primăria suspendă chiriile teraselor în perioada cât sunt închise

Patronii teraselor din Caransebeș au cerut suspendarea chiriilor în perioada în care acestea sunt închise datorită pandemiei de coronavirus. Consilierii locali au votat o Hotărâre de Consiliu Local conform căreia se suspendă obligația de plată a chiriei pentru terenurile cu destinația terase, aflate în proprietatea municipiului Caransebeș, închiriate agenților economici a căror activitate este suspendată în baza Ordonanței Militare nr.1/2020.