Patronii teraselor din Caransebeș au cerut suspendarea chiriilor în perioada în care acestea sunt închise datorită pandemiei de coronavirus. Consilierii locali au votat o Hotărâre de Consiliu Local conform căreia se suspendă obligația de plată a chiriei pentru terenurile cu destinația terase, aflate în proprietatea municipiului Caransebeș, închiriate agenților economici a căror activitate este suspendată în baza Ordonanței Militare nr.1/2020.
Acasă Antreprenoriat La Caransebeș, patronii sunt fericiți: Primăria suspendă chiriile teraselor în perioada cât...

