Forumul Regional pentru Viitorul Agriculturii-Regiunea Banat, la Timișoara

La Timișoara a avut loc Forumul Regional pentru Viitorul Agriculturii-Regiunea Banat. Evenimentul, ajuns la a doua ediție, a fost organizat de Clubul Fermierilor Români la Universitatea de Științele Vieții Regele Mihai I din Timișoara.
Organizatorii spun că au reușit să aducă la aceeași masă fermierii performanți din regiune și liderii din industrii conexe agriculturii. Evenimentul a fost dedicat identificării nevoilor fermierilor și a oportunităților de dezvoltare prin valorificarea posibilelor parteneriate de afaceri.