Polițiștii au salvat o femeie din mâinile soțului bătăuș

Un scandal a avut loc în cartierul arădean Vlaicu. Un bărbat de 33 de ani și-a bătut nevasta. Polițiștii au intervenit pentru a o apăra pe femeie.
În seara zilei de 20 februarie a.c., în jurul orei 22:34, polițiștii Secției 1 Vlaicu au fost sesizați despre un scandal în familie, pe strada Poetului din municipiul Arad. Din primele cercetări a reieșit că pe fondul unui conflict, un arădean în vârstă de 33
de ani și agresat fizic soția. Pe numele bărbatului a fost emis un ordin de protecție provizoriu, cercetările fiind continuate într-un dosar penal, întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie.