Pandemia a pus pe butuci BAC-ul de la Moldova Nouă

Ceea ce părea o idee bună în promovarea turismului din România și Serbia, BAC-ul de la Moldova Nouă, a devenit o problemă majoră. Firma care a administrat BAC-ul are datorii uriașe, managementul a demisionat, angajații nu și-au mai văzut salariile de mai multe luni, iar Consiliul Județean Caraș-Severin caută soluții.
Datorită pandemiei, BAC-ul nu a putut opera, iar datoriile acumulate au făcut ca societatea comercială care ar fi trebuit să-l administreze să intre în insolvență. Nu se știe cine se va ocupa de conservarea BAC-ului pe perioada de iarnă și nici cine se va ocupa de exploatarea acestuia după relaxarea regulilor impuse de pandemie.