Un tânăr și-a bătut mama până a omorât-o

Un bărbat din comuna arădeană Petriș a fost arestat pentru că și-a omorât mama. Ieri, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Arad au fost sesizați prin apel S.N.U.A.U 112, de către un bărbat că fratele său i-ar fi aplicat mamei mai multe lovituri în zona capului și a omorât-o. „Din cercetările efectuate în cauză a reieșit faptul că, bărbatul de 28 de ani, din comuna Petriș, în timp ce se afla la domiciliu împreună cu mama sa, pe fondul unei discuții în contradictorii i-ar fi aplicat acesteia mai multe lovituri cu pumnii în zona capului și ar fi strâns-o de gât”, a declarat inspector Livia Pescar, Inspectoratul de Poliție Județean Arad.
A fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de omor, iar bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore. În cursul zilei de astăzi, el a fost prezentat magistraților Tribunalului Arad care au emis un mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile.