S-au împărțit funcțiile de prefecți

S-au împărțit funcțiile de prefect și în curând vor avea loc schimbări în vestul țării. În ședința coaliției de guvernare, care a avut loc luni, la Parlament, liderii PSD, PNL și UDMR și-au împărțit posturile de prefecți. Astfel, PSD va avea 20 de prefecți, PNL va numi prefecții în 18 județe și UDMR va avea 4 prefecți. Astfel, PSD va avea prefect la Caraș-Severin și Timiș, PNL la Hunedoara și UDMR, la Arad.