Acoperișul spitalului Marila s-a prăbușit

În această dimineață s-a prăbușit o bucată din acoperișul clădirii în care funcționează spitalul Marila, în care sunt tratați pacienții cu tuberculoză. Nu a fost nimeni rănit.
Pagubele sunt însemnate, însă nu există victime. Deoarece clădirea nu mai prezintă nici o siguranță, toți pacienții de la Marila vor fi transferați la spitalul din Oravița.
Spitalul Marila ar fi trebuit să fie modernizat, dar acest lucru a fost întârziat, deși există finanțarea necesară.