Primul caz de Omicron în Timiș

DSP Timiș a anunțat primul caz de infectare cu tulpina Omicron în Timiș. Este vorba de un băiat de 18 ani, care a călătorit în Italia. Acesta a făcut o formă ușoară a bolii și nu a necesitat spitalizare.