Astăzi, a fost atmosferă de sărbătoare la Castelul Regal de la Săvârşin, acolo unde familia regală petrece Crăciunul și Anul Nou.
Tradiția primirii colindătorilor la Castelul Regal Săvârșin a fost reluată în acest an. Singurii colindători primiți au fost dubașii din Săvârșin, care erau preferații Regelui Mihai I. Aproximativ o sută de persoane au mers ca să ureze Familiei Regale sărbători fericite. Însă din cauza pandemiei colindătorii nu au mai fost răsplătiți cu ceai cald și cozonaci.
Potrivit tradiției, prima casă în care dubașii anunță Nașterea Domnului este Castelul Regal.
Majestatea Sa Margareta și Alteța Sa Regală Principele Radu vor petrece privat restul zilelor de Crăciun și Revelionul, la Castelul Săvârșin.

