Un accident mortal de circulație a avut loc pe șoseaua dintre Sâmbăteni și Ghioroc. Un bărbat de 33 de ani a murit după ce mașina sa s-a izbit de un stâlp. „În această seară în jurul orei 19.00 un echipaj descarcerare și un echipaj SMURD din cadrul Detașamentului de Pompieri Arad a intervenit pe drumul ce face legătura dintre localitățile Sâmbăteni și Ghioroc la un accident rutier. În momentul sosirii echipajelor de intervenție la locul accidentului a fost găsit un autoturism ieșit în afara părți carosabile pe liniile de tramvai, în autoturism, pe locul șoferului fiind o victimă (bărbat) încarcerată și decedată”, a declarat lt.col. George Pleșca, Inspectoratul pentru Situații de Urgență Arad.
„În această seară, pe D.J 708 C, în afara localității Ghioroc a avut loc un accident rutier grav. În urma verificărilor a reieșit că un bărbat de 33 de ani, din localitatea Ghioroc, care conducea un autoturism pe D.J. 708C, din direcția Ghioroc spre Sâmbăteni a pierdut controlul asupra volanului și a intrat în coliziune cu un stâlp de beton. În urma impactului bărbatul care se afla singur în autoturism a decedat. Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs accidentul și luarea măsurilor legale”, a declarat inspector Livia Pescar, Inspectoratul de Poliție Județean Arad.

