Paula Romocean aleasă președinte USR Timișoara

În urma Adunării Generale la care au participat peste 200 de membri cu drept de vot, Paula Romocean a fost aleasă președintă a organizației locale.
„Obiectivul meu pentru acest mandat este să fim printre timișoreni, să le ascultăm opiniile și ideile și să creștem organizația USR de Timișoara. Rolul partidului este să genereze o viziune politică și de politici publice pe care să o punem în aplicare la nivel local și național. Filiala Timișoara este vie, implicată și este una dintre cele mai puternice din USR”, a declarat Paula Romocean, președinte USR Timișoara. De asemenea, a fost ales noul birou, format din 14 membri.