În curând reîncep lucrările la pasajul abandonat de 10 ani la Arad

În curând vor începe lucrările la pasajul peste cale ferată la Micălaca. DRDP Timișoara a anunțat că „a fost semnat contractul pentru continuarea lucrărilor la obiectivul ”Pasaj denivelat pe centura de ocolire Arad (DN 7 km 540+248) peste CF Arad – București” cu ofertantul desemnat câștigător, SPIC SRL. După constituirea garanției de bună execuție, se va emite ordinul de începere al lucrărilor. Valoarea contractului este de 31.146.994,98 lei fără TVA. Pasajul traversează linia de cale ferată magistrală 200 București – Arad – Curtici și este parte integrantă din centura de ocolire a municipiului Arad”.