PNL Timiș se laudă cu piste de biciclete moderne pentru comunitatea din Gottlob

PNL Timiș se laudă cu pistele de biciclete de la Gotlob. „Administrația liberală din Gottlob, condusă de primarul Gheorghe Nastor, a finalizat lucrările la proiectul de realizare a pistelor de biciclete din localitate. Noul proiect contribuie la creșterea mobilității verzi și la îmbunătățirea infrastructurii locale, oferind locuitorilor o alternativă sigură și modernă de deplasare.
În cadrul investiției au fost amenajate și trei parcări pentru biciclete, amplasate în zona cimitirului, a căminului cultural și a blocurilor de locuințe, spații sigure pentru staționare, un acces facil pentru toți cetățenii.
„Felicitări administrației liberale din Gottlob și primarului Gheorghe Nastor pentru finalizarea acestui proiect care aduce un plus real comunității. Amenajarea pistelor de biciclete nu este doar o investiție în infrastructură, ci și o investiție în sănătate, mobilitate și o viață mai bună pentru oameni. Administrațiile liberale sunt orientate spre proiecte concrete, care răspund nevoilor cetățenilor și contribuie la creșterea calității vieții în fiecare comunitate”, a declarat deputatul Marilen Pirtea, președinte al PNL Timiș.